Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni
 
 
Nawigacja
.:Szkoła:.
  Strona Główna
  Historia Szkoły
  Nadanie imienia
  Patron
  Dokumenty szkoły
  Współpraca z uczelniami
  Koncepcja pracy
  Rada Rodziców
  Misja szkoły
  Realizowane projekty
  Opieka profilaktyczna
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Biblioteka
  Plan lekcji
  Kalendarz
  Galeria
  Linki
  Webmaster
  Zapisy do Szkoły-druki

Dla uczniów
  Pedagog
  Dzwonki
  Gimbus
  Świetlica
  Zajęcia pozalekcyjne
  Regulamin ucznia
  Rzecznik Praw ucznia
  Wykaz Podręczników

Nauczyciele
  Ustawy i rozporządzenia
  Od 1945 roku

Lutynia
  Historia
  Bitwa pod Lutynią
  Zabytki
  Ciekawostki
  Parafia
  Ośrodek zdrowia
  Poczta
  Firmy
  Gm. Miękinia
  OSP


Przyjaciele

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

Przyjazna szkoła


WF Z KLASĄ
Aktualności
Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Aby odwrócić ten niebezpieczny trend należy prowadzić lekcje WF-u w mądry i nowoczesny sposób. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Dlatego szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów w kilku wybranych dyscyplinach. Jeśli lekcje WF-u są monotonne lub wiążą się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją, mogą na całe życie zniechęcić do aktywności ruchowej. Mając na uwadze dobro naszych wychowanków, nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Lutyni postanowili zmienić wymiar lekcji WF-u w szkole i przystąpić do ogólnopolskiego programu „WF z klasą”
WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.

Program WF z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza.

Wszyscy mogą śledzić drogę Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w programie „WF z Klasą” na szkolnym blogu: http://blogiceo.nq.pl/321start/
Zapraszamy do lektury i komentowaniasmiley
Małgorzata Stroiwąs

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE OTWARTEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 2014- LUTYNIA W CZOŁÓWCE!
Aktualności
9 kwietnia w Galowicach odbyły się wojewódzkie eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których powiat średzki reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni: Konrad Szubert- szkoła podstawowa, Wojciech Kraczek- gimnazjum. W konkursie wzięli udział uczniowie trzech etapów edukacyjnych z trzydziestu powiatów województwa dolnośląskiego, w sumie 73 osoby. Uczestnicy najpierw zmagali się z pytaniami testowymi dotyczącymi pożarnictwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie zwiedzali muzeum powozów i pojazdów konnych w Spichlerzu Galowice. Nasi reprezentanci wykazali się obszerną wiedzą, Konrad Szubert zajął 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast Wojciech Kraczek miejsce 8 w kategorii gimnazjum.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Stroiwąs

Gminny konkurs matematyczny-Mądra sówka
Aktualności
Dnia 27.03.2014r w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Pisarzowicach odbył sie międzyszkolny konkurs matematyczno–przyrodniczy dla uczniów klas piątych "Wesoła Sówka". Uczniowie w drużynach dwuosobowych rozwiązywali zadania o treści przyrodniczej wykorzystując wiedzę matematyczną. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutyni zajęli II miejsce: Marcin Augustynów i Krzysztof Więcek (klasa Va) oraz III miejsce: Dawid Ostoja -Solecki i Piotr Porczyński ( klasa Vb ).

Bożena Gietler
Broszura dla rodziców- zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym
Aktualności
Broszura dla rodziców- zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI

List Rzecznika Praw Dziecka
Aktualności
Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych,

w imieniu Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalak przekazuję link do listu okolicznościowego skierowanego do uczniów zdających test podsumowujący sześć lat ich edukacji w szkole podstawowej.
Rzecznik Praw Dziecka będzie wdzięczny za jego upowszechnienie wśród szóstoklasistów Waszej Szkoły.

List Rzecznika Praw Dziecka: www.brpd.gov.pl/wystapienia/list_2014_03_28.pdf

Łączę wyrazy szacunku i serdeczne pozdrowienia
Dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka
Bartosz Sowier

Spotkanie uczniów SP w Lutyni z zawodnikami Śląska Wrocław
Aktualności
W środę (26 marca 2014r.) w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni odbyło się spotkanie uczniów z zawodnikami klubu piłkarskiego WKS Śląsk Wrocław .

Już na wstępie, podopiecznych trenera Tadeusza Pawłowskiego spotkała bardzo miła niespodzianka. Uczniowie klasy II SP przygotowali dla przedstawicieli Śląska Wrocław piłkarski wiersz oraz zaprezentowały film, który nagrali by zaprosić zawodników do swojej szkoły. Dzieci zostały nagrodzone przez zawodników WKS-u wielkimi brawami, a następnie miały możliwość zadawania Panom : Rafałowi Grodzickiemu i Pawłowi Zielińskiemu licznych pytań. Piłkarze zorganizowali również krótki konkurs, który wygrał uczeń klasy III SP – Bartosz Pokraka. Po konkursie przyszedł czas na autografy i prywatne rozmowy z piłkarzami.

Serdecznie dziękujemy Panom: Pawłowi i Rafałowi za odwiedzenie naszej szkoły i umilenie dzieciom dnia.
M. Jahn
LUTYŃSCY UCZNIOWIE LIDERAMI OTWARTEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 2014 POWIATU ŚREDZKIEGO
Aktualności
25 marca w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej odbyły się powiatowe eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2014, w których uczestniczyło sześciu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni. W konkursie wzięli udział również uczniowie ze wszystkich szkół w całym powiecie, w związku z tym konkurencja była bardzo duża. Uczniowie mieli do rozwiązania 40 pytań testowych dotyczących pożarnictwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, które były na niezwykle wysokim poziomie. Jednakże stopień trudności nie był problemem dla lutyńskich uczniów, którzy wykazali się ogromna wiedzą, zajmując następujące lokaty:

SZKOŁA PODSTAWOWA:
1 miejsce- Konrad Szubert
2 miejsce- Mikołaj Górka

GIMNAZJUM:
1 miejsce- Wojciech Kraczek
2 miejsce- Natalia Gniadkowska

Lutynię reprezentowały również Katarzyna Wojszczyk oraz Ewa Dubiel.
Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, m.in. rowery górskie oraz tablety. Warto zaznaczyć, iż Konrad i Wojtek będą reprezentować powiat średzki w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 9 kwietnia w Galowicach. Trzymamy kciuki.
M. StroiwąsUczniowie z Lutyni po raz kolejny w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu
Aktualności
Zespół Szkół w Lutyni już drugi rok współpracuje z wrocławską uczelnią, jaką jest Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Tym razem uczniowie odwiedzili muru uczelni 27 marca, gdzie wzięli udział w zajęciach walki wręcz. Najpierw obejrzeli pokazy walki przygotowane przez studentów uczelni, następnie pod czujnym okiem majora dr Mirosława Meńkarskiego sami spróbowali swoich sił na macie judo. Uczniowie poznali tajniki sztuk walki oraz chwyty służące samoobronie. Prowadzący wyraźnie zaznaczył, że podczas konfliktu lub napadu walka i siła fizyczna powinna być użyte jako ostatnie i służyć jedynie w celu obrony . Uczniowie byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta świetnie bawili się podczas ćwiczeń.
M. StroiwąsPodziękowanie dla uczniów gimnazjum
Aktualności

zDolne Ślązaczki z Gimnazjum w Lutyni
Aktualności
Mamy ogromne powody do dumy, ponieważ nasze dwie uczennice zostały laureatkami w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista. Julia Domagalska z klasy 3b nie miała sobie równych w konkursie języka angielskiego. Adriana Godzisz z klasy 3a z chemii. 24.03 na uroczystej gali w Auli Leopoldina odebrały pamiątkowe dyplomy oraz zaświadczenia, zwalniające je z części egzaminu gimnazjalnego. Dziewczynom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
 
Hosting zapewnia firma SEBIT