Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni
 
 
Nawigacja
.:Szkoła:.
  Strona Główna
  Historia Szkoły
  Nadanie imienia
  Patron
  Dokumenty szkoły
  Współpraca z uczelniami
  Koncepcja pracy
  Rada Rodziców
  Misja szkoły
  Realizowane projekty
  Opieka profilaktyczna
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Biblioteka
  Plan lekcji
  Kalendarz
  Galeria
  Linki
  Webmaster
  Zapisy do Szkoły-druki

Dla uczniów
  Pedagog
  Dzwonki
  Gimbus
  Świetlica
  Zajęcia pozalekcyjne
  Regulamin ucznia
  Rzecznik Praw ucznia
  Wykaz Podręczników

Nauczyciele
  Ustawy i rozporządzenia
  Od 1945 roku

Lutynia
  Historia
  Bitwa pod Lutynią
  Zabytki
  Ciekawostki
  Parafia
  Ośrodek zdrowia
  Poczta
  Firmy
  Gm. Miękinia
  OSP


Przyjaciele

Życzenia
Aktualności
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

będą czasem spokoju, radości i szczęścia,

a Nowy 2015 Rok przyniesie wszelką pomyślność

i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
Z pięknymi życzeniami w imieniu uczniów i pracowników

Zespołu Szkół w Lutyni

dyrekcja ZS w Lutyni


Boże Narodzenie 2014 r.


Wizyta u Mikołaja najmłodszych uczniów
Aktualności
Dnia 9 grudnia 2014r. dzieci z grup zerowych były na wycieczce w domu Świętego Mikołaja w Srebrnej Górze.
Bardzo ciepło i serdecznie zostały przywitane przez chochlika i śnieżynki. Poznały program pobytu i podzielono je na 4 grupy. Każda grupa wykonywała inne zadanie.
Dzieci robiły świece woskowe, malowały farbami ozdoby choinkowe, rysowały list do Św. Mikołaja, łowiły ryby. W przerwie otrzymały słodki poczęstunek.
Atrakcją było spotkanie z Mikołajem w tajemniczym pokoju.
Każde dziecko otrzymało certyfikat Św. Mikołaja, a na zakończenie mogło zakupić sobie wybraną ozdobę choinkową.Podziękowanie dla uczniów
Aktualności

Wizyta posła Michała Jarosa w naszej szkole
Aktualności
Poseł Michał Jaros z wizytą w ZS w Lutyni

Wczoraj, w godzinach popołudniowych na zaproszenie wójta gminy Miękinia Jana Mariana Grzegorczyna Zespół Szkół w Lutyni odwiedził Michał Jaros – Poseł RP.
Celem wizyty było przede wszystkim spotkanie z dyrekcją Zespołu Szkół oraz członkami Rady Rodziców i omówienie możliwości realizacji planów budowy nowych obiektów oświatowych w Lutyni. W trakcie spotkania przedstawiona została koncepcja budowy szkoły wraz z dokumentację. Poseł Jaros wyraził gotowość wsparcia działań podejmowanych przez władze gminy.Turniej Mikołajkowy w gimnazjum
Aktualności
W dniu 5.12.2014 ( piątek) w naszej Szkole został rozegrany Turniej Mikołajkowy, w którym wystąpiły wszystkie reprezentacje klas gimnazjalnych, po upływie dwóch godzin znaliśmy zwycięską klasę.
I miejsce zajęła klasa III A
Wszyscy uczniowie bardzo dobrze się bawili, dopingując swoje drużyny, na koniec zostały rozdane dyplomy, oraz drobne upominki
Serdecznie dziękujemy za super zabawę.
Sukces sportowy uczniów
Aktualności
W dniu 2.12.2014r w SP w Pisarzowicach odbył się Gminny turniej eliminacyjny w piłkę nożną, w którym wzięły udział drużyny z Miękini, Pisarzowic i Lutyni
Nasza drużyna bez większych problemów dostała się do dalszych rozgrywek zajmując I miejsce, dalsze rozgrywki odbędą się w Środzie Śląskiej 11.12.2014 r.

Lutynia występowała w następującym składzie:
1. Radosław Kusiak
2. Filip Karyś
3. Łukasz Mróz
4. Michał Zawoliński
5. Krzysztof Więcek
6. Piotr Perczyński
7. Marek Dyryło

Życzymy powodzenia i serdecznie gratulujemy :-)Sukces uczniów w powiatowym konkursie pieśni patriotycznej w Miękini
Aktualności
Dnia 20 listopada 2014 roku już po raz kolejny w Miękini odbył się „Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej”. W konkursie wzięło udział aż siedem szkół należących do powiatu średzkiego. Konkurencja była duża, ale uczniom z naszej szkoły w Lutyni udało sie zdobyć miejsca na podium. I tak: w kategorii szkół podstawowych Michał Więcek z klasy 4b i Kuba Przelicki z klasy 5a otrzymali wyróżnienie za wykonanie „Pierwszej kadrowej”. W kategorii gimnazjów dwie uczennice z klas trzecich: Kinga Brzozowska i Magdalena Musiał zajęły drugie miejsce za piosenkę „Dziewczyna z granatem” z filmu pt. „Czas honoru” , a chór "Veni Vidi Vici" trzecie za utwór „Wojenko wojenko” .Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.
Harmonogram konsultacji
Aktualności


Zakończenie projektu prozdrowotnego
Aktualności
Kolejna edycja zajęć nauki pływania zakończona!

Dzięki środkom finansowym pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz środkom z gminnego budżetu uczniowie klas 3 szkół podstawowych z terenu gminy Miękinia po raz kolejny uczestniczyli w lekcjach nauki pływania.

Lekcje nauki i doskonalenia pływania odbywały się w Średzkim Parku Wodnym w Środzie Śląskiej. Projekt zakładał systematyczny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych, a głównym jego celem było upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania. W zadaniu wzięło udział 75 uczniów podzielonych na grupy 15 osobowe, a na każdego uczestnika przypadło 20 godzin nauki pływania. W ramach realizacji projektu zostały pokryte koszty transportu, wstęp na basen, nauka instruktora oraz opieka wychowawcy. Lekcje nauki pływania umożliwiły uczniom odkrycie nowych form aktywności ruchowej. Uczestnicy poznali znaczenie umiejętności pływania dla bezpieczeństwa i zdrowia.
Zabawa andrzejkowa dla najmłodszych
Aktualności
W ostatnim tygodniu listopada, zgodnie z wieloletnią tradycją, młodsi uczniowie Zespołu Szkół w Lutyni mogli uczestniczyć w zabawie charytatywnej pod hasłem „Dajemy radość i serce”. W czasie zabawy dzieci pokazały serce do tańca i radośćw zabawie z rówieśnikami. Dzieci uczestniczyły w konkursie na najlepszy taniec. Mogły także zaśpiewać piosenkę i powiedzieć wiersz dla swojego wychowawcy. Zwieńczeniem zabawy była loteria z fantami. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane dla dzieci biednych i potrzebujących.
Spektakl ekologiczny z „Jasiem i Małgosią”
20 listopada uczniowie klasy zerowej i klas pierwszych obejrzeli bardzo ciekawy spektakl przedstawiający bohaterów znanej bajki pt. „Jaś i Małgosia” z ekologią w tle. Spektakl poruszał takie tematy, jak: ochrona środowiska, segregacja śmieci i inne zachowania proekologiczne. Uczniowie mogli również wziąć udział w niektórych scenach. Najmłodsi uczestnicy tego widowiska okazali się prawdziwymi przyjaciółmi „Matki Natury”, gdyż świetnie poradzili sobie z zadaniami wyznaczonymi przez aktorów, np. segregacją śmieci do właściwych pojemników. Na koniec uczniowie otrzymali dyplom i podpisali umowę z przyrodą o jej poszanowaniu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i krótkiego fragmentu filmu ze spektaklu.
Malwina Antosiewicz


Strona 1 z 70 1 2 3 4 > >>
 
Hosting zapewnia firma SEBIT