Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni
 
 
Nawigacja
.:Szkoła:.
  Strona Główna
  Historia Szkoły
  Nadanie imienia
  Patron
  Dokumenty szkoły
  Współpraca z uczelniami
  Koncepcja pracy
  Rada Rodziców
  Misja szkoły
  Realizowane projekty
  Opieka profilaktyczna
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Biblioteka
  Plan lekcji
  Kalendarz
  Galeria
  Linki
  Webmaster
  Zapisy do Szkoły-druki

Dla uczniów
  Pedagog
  Dzwonki
  Gimbus
  Świetlica
  Zajęcia pozalekcyjne
  Regulamin ucznia
  Rzecznik Praw ucznia
  Wykaz Podręczników

Nauczyciele
  Ustawy i rozporządzenia
  Od 1945 roku

Lutynia
  Historia
  Bitwa pod Lutynią
  Zabytki
  Ciekawostki
  Parafia
  Ośrodek zdrowia
  Poczta
  Firmy
  Gm. Miękinia
  OSP


Przyjaciele

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

Przyjazna szkoła


Warsztaty edukacyjne w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju
Aktualności
W dniu 28 marca 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Lutyni uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Wyjazd był nagrodą za zbiórkę makulatury w projekcie ekologicznym „Niech znikną śmieci i tony rupieci”.

Uczniowie zwiedzali zabytkowy obiekt Muzeum Papiernictwa oraz wykonywali samodzielnie papier czerpany w pracowni muzeum. Poznali technikę czerpania papieru, prasowania, suszenia i zdobienia arkuszy. Wykonane kartki zabrali na pamiątkę. Podczas zwiedzania wystawy dowiedzieli się: skąd pochodzi papier, jaka jest historia papiernictwa na świecie, jakie maszyny i wynalazki usprawniły proces produkcji papieru, jakie surowce służyły do wyrobu papier? Na przykład stare tkaniny- szmaty, odchody zwierząt roślinożernych – słoni, słoma czy drewno dostarczają celulozy do produkcji papieru. Ważnym surowcem jest oczywiści makulatura, która pozwala oszczędzić lasy. Uczniowie dowiedzieli się, że na pomysł wykorzystania drewna człowiek wpadł dzięki obserwacji gniazd os. Dzieci poznały i zobaczyły różne rodzaje papieru i sposoby ich wykorzystania dawniej i dziś. Duże zainteresowanie wzbudziły banknoty i ich wodne znaki, stare cenne księgi ręcznie pisane i zdobione, repliki i miniatury urządzeń technicznych i maszyn , wyposażenie laboratorium do badania jakości i wytrzymałości produkowanego papieru.

Wycieczka miała dużą wartość edukacyjną i poznawczą, dzieci były zainteresowane i zadowolone z zajęć.
Anna Listwan, Dorota Palczyńska


Zbiórka "Elektrośmieci" 2014
Aktualności
27 marca 2014 r. w Zespole Szkół w Lutyni zakończono akcję zbiórki "elekrośmieci" zorganizowanej w ramach realizacji edukacyjnego projektu Gminy Miękinia: „Niech znikną śmieci i tony rupieci”.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i rodziców zebrano ponad 850 kg zużytych starych urządzeń elektrycznych. Wśród zebranych odpadów dominował sprzęt RTV: monitory i klawiatury, stare telewizory, kable, słuchawki, zdecydowaną mniejszość stanowił sprzęt AGD: roboty kuchenne, odkurzacz, lodówka. Zebrane elektrośmieci odebrała firma Elektro -Rec z Miękini, w której sprzęt zostanie poddany recyklingowi.

Zbieranie odpadów i odzyskiwanie z nich cennych surowców ma wymiar szczególny. Dzięki takim działaniom przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia surowców naturalnych, zmniejszenia emisji gazów i pyłów oraz mniejszego zużycia energii elektrycznej. Liczymy również w przyszłości na udział dzieci , młodzieży i rodziców w podobnych akcjach.
Dorota Palczyńska Anna Listwan

Konkurs „Nasz czysty Świat” w Zespole Szkół w Lutyni
Aktualności
Konkurs „Nasz czysty Świat” odbył się w kwietniu 2014 r w związku z obchodami Dnia Ziemi w ramach projektu ekologicznego „Niech znikną śmieci tony rupieci”. Uczniowie, klasami stworzyli plakaty (Eko – ściany, Eko – sufity, Eko – podłogi) z wykorzystaniem odpadów, zachęcające do ekologicznego stylu życia. Prace były bardzo zróżnicowane i pomysłowe: od Eko - ścian wyklejonych plakatami i elementami dekoracyjnymi wykonanymi z surowców odpadowych po konstrukcje przestrzenne takie jak : Eko – okna, Eko- zabawki czy Eko –dom. W konkursie w szkole podstawowej zwyciężyła klasa 5a, która wykonała model ekologicznego domku. Wszystkie elementy wyposażenia zrobiono z odpadów. Ciekawą konstrukcję wykonała też klasa 3, która zajęła drugie miejsce. Była to płaskorzeźba dżungli, w której połączono elementy naturalne np. kwiaty doniczkowe z wytworami dzieci przedstawiającymi zwierzęta, wodospady, chmury, liany, kolorowe motyle- mieszkańców lasu tropikalnego – jednego z najpiękniejszych i najbogatszych ekosystemów Ziemi. W gimnazjum na wyróżnienie zasłużyła klasa 2a. Uczniowie stworzyli dekorację plastyczną - Eko – ścianę. Były to plakaty ekologiczne przedstawiające problemy naszej planety – efekt cieplarniany, dziurę ozonową, problemy z odpadami. W swych pracach użyto materiałów odpadowych. Plakaty zachęcały do kształtowania zachowań proekologicznych – sortowania odpadów, oszczędzania energii, zdrowego odżywiania się, ograniczania motoryzacji na rzecz rowerów, słowem do ekologicznego stylu życia. Nagrodą dla klas jest wycieczka do Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu, która odbędzie się w maju.
Wszystkim klasom, które zaangażowały się w konkursie i stworzyły niepowtarzalne , pomysłowe dekoracje oraz ich wychowawcom należy się uznanie i podziękowanie.

Anna Listwan,
Dorota Palczyńska

Zobacz
Galerię
Konkurs „Kupuj odpowiedzialnie” w Publicznym Gimnazjum w Lutyni
Aktualności
Konkurs ”Kupuj odpowiedzialnie” przeznaczony był dla uczniów klas gimnazjalnych . Realizowany był w marcu 2014 r w ramach gminnego projektu ekologicznego „Niech znikną śmieci i tony rupieci”. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne propagujące mądre, ekologiczne decyzje podejmowane podczas codziennych zakupów. Celem był wzrost świadomości ekologicznej młodych ludzi oraz zdolności do podejmowania odpowiedzialnych za środowisko wyborów konsumenckich, a także zwiększenie wpływu konsumentów na politykę polskich firm i globalnych korporacji w celu podniesienia standardów ich działania w zakresie ochrony środowiska i przestrzegania praw człowieka.
Spośród zgłoszonych prac trzy zostały nagrodzone:
1miejsce: Anna Lech kl. 3b
2 miejsce: Dominik Więcek kl. 3a
3 miejsce : Aleksandra Walkowicz kl. 2b
W nagrodę autorzy najwyżej ocenionych prezentacji otrzymali sprzęt sportowo – turystyczny.
Dorota Palczyńska

Życzenia

„Zadzwoniły już dzwony,

dzień nastał wesoły.

Pod święconym pieczywem

uginają się stoły...” M. Konopnicka

Zdrowych, spokojnych, pełnych radości Świąt Wielkanocnych,

wiosennego nastroju, serdecznych spotkań rodzinnych, smacznego

jajka i mokrego dyngusa

życzyDyrekcja, uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Lutynia

Uwaga!
Aktualności
Sekretariat szkoły nieczynny w dniach 17.04.2014r. i 18.04.2014r. z powodu urlopu pracowników administracyjnych.

Harmonogram zebrań z rodzicami Szkoła Podstawowa w Lutyni
Aktualności

WF Z KLASĄ
Aktualności
Spada poziom aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Aby odwrócić ten niebezpieczny trend należy prowadzić lekcje WF-u w mądry i nowoczesny sposób. Kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu jest tak samo ważnym zadaniem szkoły, jak uczenie samodzielnego myślenia. Dlatego szkoła nie może być nastawiona tylko na promowanie sportowych talentów w kilku wybranych dyscyplinach. Jeśli lekcje WF-u są monotonne lub wiążą się z nadmiernym stresem, biciem rekordów i ciągłą rywalizacją, mogą na całe życie zniechęcić do aktywności ruchowej. Mając na uwadze dobro naszych wychowanków, nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Lutyni postanowili zmienić wymiar lekcji WF-u w szkole i przystąpić do ogólnopolskiego programu „WF z klasą”
WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Minister Edukacji Narodowej.

Program WF z Klasą wspiera nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i przyczynia się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje. Zajęcia – tak obowiązkowe, jak i dodatkowe - mogą być bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodych ludzi. Wychowanie fizyczne to przecież nie tylko gry zespołowe, ale także taniec, aerobik, wschodnie sztuki walki, joga, turystyka rowerowa i piesza.

Wszyscy mogą śledzić drogę Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w programie „WF z Klasą” na szkolnym blogu: http://blogiceo.nq.pl/321start/
Zapraszamy do lektury i komentowaniasmiley
Małgorzata Stroiwąs

WOJEWÓDZKIE ELIMINACJE OTWARTEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ 2014- LUTYNIA W CZOŁÓWCE!
Aktualności
9 kwietnia w Galowicach odbyły się wojewódzkie eliminacje Otwartego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których powiat średzki reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni: Konrad Szubert- szkoła podstawowa, Wojciech Kraczek- gimnazjum. W konkursie wzięli udział uczniowie trzech etapów edukacyjnych z trzydziestu powiatów województwa dolnośląskiego, w sumie 73 osoby. Uczestnicy najpierw zmagali się z pytaniami testowymi dotyczącymi pożarnictwa oraz pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie zwiedzali muzeum powozów i pojazdów konnych w Spichlerzu Galowice. Nasi reprezentanci wykazali się obszerną wiedzą, Konrad Szubert zajął 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast Wojciech Kraczek miejsce 8 w kategorii gimnazjum.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Małgorzata Stroiwąs

Gminny konkurs matematyczny-Mądra sówka
Aktualności
Dnia 27.03.2014r w Szkole Podstawowej im. Piastów Śląskich w Pisarzowicach odbył sie międzyszkolny konkurs matematyczno–przyrodniczy dla uczniów klas piątych "Wesoła Sówka". Uczniowie w drużynach dwuosobowych rozwiązywali zadania o treści przyrodniczej wykorzystując wiedzę matematyczną. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lutyni zajęli II miejsce: Marcin Augustynów i Krzysztof Więcek (klasa Va) oraz III miejsce: Dawid Ostoja -Solecki i Piotr Porczyński ( klasa Vb ).

Bożena Gietler
Broszura dla rodziców- zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym
Aktualności
Broszura dla rodziców- zasady zdrowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci w wieku szkolnym

Strona 1 z 63 1 2 3 4 > >>
 
Hosting zapewnia firma SEBIT