Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Lutyni
 
 
Nawigacja
.:Szkoła:.
  Strona Główna
  Historia Szkoły
  Nadanie imienia
  Patron
  Dokumenty szkoły
  Współpraca z uczelniami
  Koncepcja pracy
  Rada Rodziców
  Misja szkoły
  Realizowane projekty
  Opieka profilaktyczna
  Dyrekcja
  Sekretariat
  Biblioteka
  Plan lekcji
  Kalendarz
  Galeria
  Linki
  Webmaster
  Zapisy do Szkoły-druki

Dla uczniów
  Pedagog
  Dzwonki
  Gimbus
  Świetlica
  Zajęcia pozalekcyjne
  Regulamin ucznia
  Rzecznik Praw ucznia
  Wykaz Podręczników

Nauczyciele
  Ustawy i rozporządzenia
  Od 1945 roku

Lutynia
  Historia
  Bitwa pod Lutynią
  Zabytki
  Ciekawostki
  Parafia
  Ośrodek zdrowia
  Poczta
  Firmy
  Gm. Miękinia
  OSP


Przyjaciele

Spektakl ekologiczny z „Jasiem i Małgosią”
20 listopada uczniowie klasy zerowej i klas pierwszych obejrzeli bardzo ciekawy spektakl przedstawiający bohaterów znanej bajki pt. „Jaś i Małgosia” z ekologią w tle. Spektakl poruszał takie tematy, jak: ochrona środowiska, segregacja śmieci i inne zachowania proekologiczne. Uczniowie mogli również wziąć udział w niektórych scenach. Najmłodsi uczestnicy tego widowiska okazali się prawdziwymi przyjaciółmi „Matki Natury”, gdyż świetnie poradzili sobie z zadaniami wyznaczonymi przez aktorów, np. segregacją śmieci do właściwych pojemników. Na koniec uczniowie otrzymali dyplom i podpisali umowę z przyrodą o jej poszanowaniu. Zapraszam do obejrzenia zdjęć i krótkiego fragmentu filmu ze spektaklu.
Malwina Antosiewicz


Warsztaty "Nie- dla przemocy"
Aktualności
O przemocy w szkole i internecie rozmawiano z uczniami w Lutyni

Ponad 70 gimnazjalistów zapoznało się podstawowymi pojęciami prawa karnego w ramach kampanii społecznej „Nie- dla przemocy”. Spotkanie zorganizowano w Zespole Szkół w Lutyni przy współudziale przedstawiciela policji w Środzie Śl.
Uczniowie poznali podstawowe pojęcia prawa karnego m.in. kim jest osoba nieletnia, co to jest czyn karalny lub czyn świadczący o demoralizacji. Dowiedzieli się, jakie uprawnienia ma policja oraz jakie środki wychowawcze może zastosować sąd wobec młodzieży Na spotkaniu omówiono niebezpieczne zachowania niezgodne z prawem.
- Uzupełnieniem wykładu była prezentacja filmu pt. „Domówka”, po którym młodzież wspólnie z policjantką Panią Martą Stefanowską rozmawiali o zagrożeniach po spożyciu alkoholu .

Szczególną uwagę zwrócono na zagrożenia z internetu i przestępstwa związane z wykorzystaniem telefonów komórkowych


UWAGA !!!
W dniach 19–28 listopada 2014 r.
odbędzie się w naszej szkole zbiórka makulatury.
Dobrze spakowaną makulaturę
przynośmy do sali gimnastycznej.

Dziękujemy!

Gminny Dzień Seniora w Lutyni
Aktualności
Od wielu już lat tradycją jest, że wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn i dyrektor Zespołu Szkół Jadwiga Rybacka, organizują w Lutyni Gminny Dzień Seniora.
Tym razem uroczystości odbyły się 8 listopada. W programie nie zabrakło występów artystycznych uczniów z Lutyni, a także popisów kabaretowych Miękińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, oczywiście nie mogło zabraknąć naszych chórów – „Lutynian” i „Seniora”, a na ludowo przygrywała kapela Radośni. W zabawie, która trwała do wieczora, wzięło udział około 130 osób.
Jeszcze raz życzymy naszym Seniorom wszystkiego najlepszego.
Udział szkoły w programie Klub bezpiecznego Puchatka

Harmonogram zebrań z rodzicami

PODZIĘKOWANIA DLA PAŃSTWA KARCZEWSKICH
Aktualności
Dzięki hojności Państwa Karczewskich z „ Maciejowego Sadu” , w tym roku szkolnym w Zespole Szkół w Lutyni została zorganizowana akcja prozdrowotna „Jabłka –to samo zdrowie”.
Dwa razy w tygodniu Pan Jerzy Karczewski nieodpłatnie dostarcza pyszne i zdrowe jabłka ze swojego sadu dla wszystkich uczniów naszej placówki.
Za ten dar serca , dyrekcja oraz uczniowie Zespołu Szkół w Lutyni składają Państwu Karczewskim serdeczne podziękowania.Zobacz
Galerię

Zdolni uczniowie z Zespołu Szkół w Lutyni
Aktualności
Z wielką radością informujemy ,że po eliminacjach szkolnych konkursów zDolny Ślazaczek oraz zDolny Ślązak Gimnazjalista do etapu powiatowego zakwalifikowali się następujący uczniowie Zespołu Szkół w Lutyni:
zDolny Ślązaczek – Marcin Augustynów z klasy 6a
zDolny Ślazak Gimnazjalista ( część humanistyczna) –
- Julia Stec klasa 3b
- Bartosz Rup klasa 3a
- Katarzyna Wojszczyk klasa 3a
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces w dalszym etapie eliminacji.

Zaproszenie na dzień seniora
Aktualności

Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską
Aktualności
22 X br. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panią Anną Onichimowską,
która swoją twórczość kieruje do dzieci, młodzieży i dorosłych.
W spotkaniu, uczestniczyli uczniowie klas IV. Pisarka opowiadała o sobie, swoich zainteresowaniach, książkach. Czytała uczniom fragmenty kilku z nich, by zainteresować ich swoją twórczością. Uczestnicy mogli również zadawać pytania autorce. Można było kupić wybraną książkę i otrzymać autograf od naszego gościa. Na koniec miłego spotkania uczniowie podziękowali Pani i wręczyli wykonane przez siebie laurki. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci.
Dzień ziemniaka kl. 1 c
Aktualności
W klasie I c SP w Lutyni Dzień Ziemniaka obchodziliśmy 21 października 2014 r. Od rana uczniowie z niepokojem patrzyli na niebo, zastanawiając się czy pogoda dopisze. Słoneczko wyszło zza chmur , wprawdzie nie grzało mocno, ale było bardzo przyjemnie. Rodzice przygotowali pyszny poczęstunek. Tatuś Karolinki upiekł troszkę inne ziemniaki niż tradycyjne w popiele. Były one zapiekane, w środku, z cebulką, skwarkami. Oczekując na kiełbaski i ziemniaki, dzieci przygotowały obrazki jesienne z liści, kasztanów itp. Wszyscy świetnie się bawili.

Strona 1 z 69 1 2 3 4 > >>
 
Hosting zapewnia firma SEBIT